محبوب ترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل برای برنامه نویسان در 2022

به وبسایت توسعه دهندگان شهر خوش آمدید .شرکت‌هایی که دارای یک اپلیکیشن موبایل معتبر هستند و آن‌هایی که به دنبال ایجاد یک اپلیکیشن جدید موبایل هستند، برای شکوفایی و پیشرفت در یک بازار دیجیتالی بسیار رقابتی، نیاز به مطالعه عمیق، ایجاد استراتژی، برنامه‌ریزی جامع و تجزیه و تحلیل حوزه فعلی موبایل دارند.تعداد زیادی فریمورک توسعه اپلیکیشن موبایل در دسترس است که  ما در این مقاله محبوب ترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل در 2022 را مورد بحث قرار می دهیم!

ایجاد و نگهداری برنامه های بومی یا Native گران است، حتی اگر از نظر ظاهری و عملکردی یک رویارویی بی نظیر را ارائه دهند. برنامه‌های بومی، به دلیل تنوع  دستگاه‌های مقابل برای نصب و بارگیری این برنامه ها، همواره بالاترین میزان چالش در تعامل با مشتری ها را برمی انگیزد. پاسخ به این مشکل این است که بیاییم از فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل برای ایجاد یک اپلیکیشن موبایل تحت وب، ترکیبی یا چند پلتفرمی با  استفاده کنیم.

فریمورک های برنامه نویسی موبایل چیست؟

شرکت‌ها نشان داده‌اند که اپلیکیشن‌های موبایل بهترین راه برای افزایش مشتریانشان است.

برای ایجاد یک برنامه نیازی به دانستن زبان های پیچیده رایانه ای ندارید. فریمورک های برنامه نویسی موبایل برای iOS و اندروید وجود دارد. تنها چیزی که نیاز دارید درک کامل زبان های برنامه نویسی مبتنی بر وب مانند HTML، CSS یا جاوا اسکریپت است.

فریم ورک اپلیکیشن موبایل یک پلتفرم ایجاد نرم افزار است که شامل ابزارها و نرم افزارها، کامپایلرها، ابزارهای اشکال زدایی و رابط های برنامه نویسی و غیره است. بنابراین، یک توسعه دهنده کد برنامه  را در قالب فریمورک مورد نظر ایجاد می کند و از عناصر مختلفی برای تولید برنامه برای دستگاه های مختلف موبایل استفاده می کند.

برترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل 2022

فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل مدرن چندین مزیت مانند سرعت، اثربخشی و فضایی بدون اشکال را ارائه می‌کنند. این فریم ورک ها از عناصر از پیش ساخته شده از جمله کامپایلرها، ابزارهای اشکال زدایی و کیت ابزار برای نمایش برنامه روی دستگاه مورد نظر با استفاده از کد نوشته شده توسط شرکت استفاده می کنند.

استفاده از پلتفرم های توسعه اپلیکیشن موبایل روند ایجاد اپلیکیشن را سرعت بخشیده و ساده می کند.

انواع فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل

گوشی های اندروید، iOS و همچنین ویندوز تنها تعدادی از دستگاه های دیجیتال موجود هستند. برنامه های موبایل در اشکال مختلف و اندازه های متنوع عرضه می شوند. با این حال، از نظر نحوه عملکرد برنامه ها در تلفن هوشمند، برنامه های موبایل را می توان به سه دسته تقسیم کرد.

 1. برنامه های بومی یا Native :آنها برای سیستم عامل های خاصی مانند اندروید، iOS و ویندوز طراحی شده اند. برنامه ها از ویژگی های دستگاه مانند RAM، دوربین، جی پی اس و غیره استفاده می کنند.آنها برای سیستم عامل های خاصی مانند اندروید، iOS و ویندوز طراحی شده اند. برنامه ها از ویژگی های دستگاه مانند RAM، دوربین، جی پی اس و غیره استفاده می کنند.
 2. برنامه های وب :برنامه وب نرم افزاری است که در یک سرور در جای دیگر نگهداری می شود و از طریق وب با استفاده از رابط مرورگر در اختیار کاربر قرار می گیرد. ایمیل‌ها، خرید و فروش های آنلاین، سایت‌های حراج، وبلاگ‌ها، برنامه‌های پیام‌رسانی فوری و غیره از  برنامه‌های وب محبوب هستند.
 3. برنامه های ترکیبی یا هیبریدی : برنامه‌های ترکیبی برنامه‌هایی هستند که بر روی گوشی‌های هوشمند مانند سایر برنامه‌ها راه‌اندازی می‌شوند. چیزی که آنها را متمایز می کند این است که این برنامه ها ویژگی های برنامه های بومی و اجزای برنامه های وب را ترکیب می کنند.

فریمورک های ذکر شده معمولاً برای ایجاد این برنامه ها استفاده می شوند.

 • فریمورک برنامه بومی
 • فریمورک برنامه هیبریدی

برنامه‌های بومی از نظر زیبایی‌شناسی و عملکرد، با کیفیت‌ترین برنامه‌ها هستند.

با این حال، توسعه برنامه های بومی گران تر است. علاوه بر این، دستیابی به بالاترین تعامل با مشتری ممکن است به دلیل انواع پلت فرم ها و دستگاه های موجود دشوار باشد.

زمانی که محدودیت های مالی و تعداد زیاد مشتریان هدف اصلی باشد، یک شرکت توسعه برنامه ممکن است فناوری های توسعه اپلیکیشن ترکیبی یا چند پلتفرمی را انتخاب کند.

برترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل در سال 2022

در زیر برخی از برترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل موبایل مدرن آورده شده است. این موارد می تواند برای کاربران اندروید و iOS بسیار مفید باشد.

 1. React Native:

  React Native از فریمورک های محبوب برنامه نویسی موبایل

  React Native که توسط فیس‌بوک ساخته و پشتیبانی می‌شود، یکی از برترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل در دسترس و بین پلتفرمی است که به سرعت به گزینه ترجیحی برنامه‌نویسان تبدیل شده است. React Native توسعه اپلیکیشن های موبایل اندروید و iOS را تسهیل می کند. نمونه‌ای از برنامه‌های React Native مربوط به کسب‌وکارهای برجسته‌ای مانند Tesla، Airbnb، Skype یا Amazon Prime ستند.
  جذابیت اصلی React Native به این دلیل است که توسعه و پیاده سازی سریعتر را امکان پذیر می کند. عناصر قابل استفاده مجدد، تعامل با برنامه‌های افزودنی شخص ثالث، به‌علاوه ایجاد رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر مؤلفه برای برنامه‌های فرانت‌اند از دیگر ویژگی‌های مهم React Native هستند.

  ویژگی های React Native
  • عملکرد استثنایی
  • اجزای قابل استفاده مجدد
  • سازگاری با افزونه های شخص ثالث
 2. Flutter


  فلاتر از محبوب ترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل

  Flutter فلاتر یک فریمورک متن باز و رایگان از شرکت گوگل است که به شما امکان می دهد برنامه های بومی اندروید و iOS را با کد های پایه بسادگی ایجاد کنید. این یک SDK پیشگام برای توسعه برنامه های کاربردی بین پلتفرمی است که آن را متمایز می کند زیرا روش جدیدی برای ایجاد برنامه های مشابه بومی دارد. فلاتر یک فریمورک رابط کاربری تلفن هوشمند بی‌رقیب و قابل اعتماد برای توسعه سریع برنامه‌های جذاب با تسریع توسعه است.

  فلاتر یکی از فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل جامع و دقیق است که شامل ویجت‌ها، موتور رندر، اشکال‌زدایی و یکپارچه‌سازی APIها و منابعی برای کمک به توسعه‌دهندگان در ایجاد و استقرار برنامه‌های کاربردی و زیبای موبایل است.
  فلاتر توسط تعدادی از شرکت های معروفی از جمله گوگل و استودیو Abbey Road استفاده شده است.
  ویژگی های فلاتر
  • توسعه سریع تر.
  • کراس پلتفرم
  • ظاهربصری و ویژوال جذاب
  • عملکردی که تقریباً شبیه عملکرد یک بومی است

 3. زامارین Xamarin

  زامارین یا xamarin یکی از محبوب ترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل

  زامارین هم یکی از محبوب ترین فریمورک های برنامه نویسی موبایل با ویژگی چند پلتفرمی جایگزین برای توسعه برنامه های کاربردی برای اندروید و iOS است. از آنجا که آنها از زبان برنامه نویسی C# استفاده می کنند، برنامه ها به خطوط کد کمتری نیاز دارند. در نتیجه فرآیند کدنویسی سریعتر است. همچنین به ما این امکان را می دهد که اسکریپت ها را به سرعت در سیستم های دیگر مانند ویندوز و macOS منتقل کنیم.
  مایکروسافت زامارین را خریداری کرد و از آنجایی که این روزها توسعه یک برنامه بسیار سریعتر است، ممکن است تصور کنید که توسعه سریعتر به معنای قربانی کردن کیفیت و ساخت است اما، برنامه های مبتنی بر زامارین عملکردهای بومی بی عیب و نقصی را در مورد کیفیت و کارایی ارائه می دهند. در نتیجه، ارتباط آن با مایکروسافت ویژوال استودیو از نظر مدیریت توسعه برنامه و بهره وری یک امتیاز مثبت است.
  ویژگی های زامارین
  • توسعه سریع
  • ظاهر و گرافیک مانند یک برنامه بومی
  • سازگاری با انواع دستگاه ها
 4. سویفتیک Swiftic :  Swiftic یک پلتفرم اپلیکیشن موبایلی DIY است (ِDo it your self یعنی خودت چیزی رو که می خوای درستش کن به این معنی که کاربا آن ساده است) و سعی می کند ساخت اپلیکیشن های منحصر به فرد را برای هر کسی آسان کند. توسعه برنامه را با اجازه دادن به برنامه نویسان برای استفاده از متریال های آماده فعلی از اینترنت به جای شروع از اول آنها، ساده می کند.
  این یکی از فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل بسیار انعطاف‌پذیر است، زیرا رابط کاربری بسیار روان و استراتژی‌های ساده و پیشبرنده را ارائه می‌دهد.
  ایجاد هشدار ها یاalert ، پیام های شبکه های اجتماعی، تبلیغات اپلیکیشن و سایر پیشرفت های تکنولوژیکی همگی در این فریم ورک گنجانده شده اند. این یکی از ساده ترین راه حل های توسعه برنامه موبایل است زیرا به شما امکان می دهد برنامه خود را از یک کنترل پنل یکپارچه طراحی، راه اندازی و گسترش دهید.
 5. آیونیک Ionic :

   ionic یکی از محبوب ترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل
  Ionic یک فریم ورک صریح برای ایجاد برنامه‌های وب پیشرفته ( PWA) ، هیبریدی و برنامه‌های کاربردی موبایل چند پلتفرمی است. Ionic یک فریمورک قابل دسترسی است که ازآپاچی کوردوا Apache Cordova (PhoneGap) به همراه Angular استفاده می کند تا برنامه نویسان را قادر سازد برنامه های Android و iOS ایجاد کنند که به طور یکپارچه با هم کار می کنند.
  این فریم ورک به توسعه‌دهندگان در ایجاد برنامه‌های بومی قوی و غنی از ویژگی‌ها کمک می‌کند. برجسته ترین ویژگی Ionic این است که به برنامه نویسان اجازه می دهد از اجزای مختلف UI در فریم ورک برنامه استفاده کنند، از جمله فیلتراسیون، ورودی ها، نماها یا view ها ، ناوبری آسان و برگه های عملکرد.
  ویژگی های آیونیک
  • توسعه اپلیکیشن برای بسیاری از پلتفرم ها
  • رابط کاربری سازگار.
  • عملکرد تقویت شده
  • انعطاف پذیری دربرابر کاربر
 6. آپاچی کوردوا (Apache Cordova):

   Apache Cordova آپاچی کوردوا یکی از محبوب ترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل است
  آپاچی کوردُوا (فون گَپ سابق) یک فریم ورک توسعه اپلیکیشن موبایل است که توسط نیتوبی (Nitobi) ایجاد شده‌است. ادوبی سیستمز در سال ۲۰۱۱ آن را خریداری کرد، آن را با نام تجاری فون گپ تغییر نام داد و بعداً نسخه متن باز نرم‌افزاری به نام آپاچی کوردوا (Apache Cordova)را منتشر کرد.آپاچی کوردوا برنامه نویسان نرم‌افزار را قادر می‌سازد به جای تکیه بر واسطهای برنامه‌نویسی کاربردی (API) مبتنی بر پلت فرم خاص مانند اندروید، سیستم عامل iOS یا ویندوز فون، بتوانند برنامه‌های کاربردی وب هیبریدی (ترکیبی) مبتنی بر CSS3، HTML5 و جاوا اسکریپت برای دستگاه‌های تلفن همراه بسازند
  ویژگی های آپاچی کوردوا
  • یک منبع کد واحد
  • ساده سازی رویه توسعه
  • روش های مدیریت برنامه از اشخاص ثالث یا third parties
 7. جی کوئری موبایل jQuery Mobile :

   jquery mobile framework یکی از محبوب ترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل است که با آن تا حدی آشنا می شویم
  jQuery Mobile یک فریم ورک دقیق توسعه اپلیکیشن موبایل بین پلتفرمی (cross-platform) است که از توسعه اپلیکیشن های آگنوستیک پلتفرم یا مستقل از پلتفرم پشتیبانی می‌کند. این فریم ورک خاص برای ساخت پورتال های وب منعطفی استفاده می شود که می توانند بر روی پلتفرم های مختلف، شامل تلفن های هوشمند، دستگاه های تبلت و رایانه های شخصی، با استفاده از جاوا اسکریپت و HTML کار کنند.
  jQuery از پایه مبتنی بر HTML5 و Theme Roller برای ارائه تم های بسیار قابل تنظیم وتغییر برای برنامه های آنلاین و تلفن همراه استفاده می کند. jQuery Mobile در دو نوع موجود است: یک فریم ورک سفارشی و همچنین یک نسخه پایدار.


  refrences:technostacks

سخن آخر


پس از بررسی ها، گروه متخصصان توسعه برنامه های کاربردی موبایل شرکت ما،  فریمورک های توسعه برنامه موبایل ذکر شده در بالا را انتخاب کردند. فریم ورک های مدرن با پیشروی سریع، کسب و کار ها را تغییر خواهند داد.
شما هم باید دقیقاً در مورد این امکانات برای برنامه های تلفن همراه آینده خود فکر کنید.

از این رو، اگر اطلاعات کافی در باره برنامه نویسی پیشرفته اپلیکیشن های موبایل را دارید، اکنون فرصتی است که به مرحله توسعه  بروید. اگر به دنبال ادغام کسب و کار یا عملیات شرکت خود با اپلیکیشن ها و  برنامه های کاربردی موبایل هستید، شرکت توسعه شهر  قادر خواهد بود تمام نیازهای استراتژیکی ، توسعه برنامه نویسی و طراحی شما را برآورده کرده و طراحی اپلیکیشن های موبایل با بروز ترین جذاب ترین و سریع ترین تکنولوژی ها همراه با پشتیبانی بر عهده گیرد. برای جزئیات بیشتر با ما تماس بگیرید.

×

پشتیبانی گروه توسعه دهندگان شهر

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟