PHP یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی وب و مزایای آن

8 دلیل برای اینکه PHP یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی وب در 2022 است

PHP یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی وب و مزایای آن

PHP یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی وب : 

امروزه نیاز به دیجیتالی شدن در سراسر جهان به طور مداوم در حال افزایش است. بسیاری از کسب و کارها در حال ایجاد بستر های آنلاین برای تامین نیازهای مشتری های خود هستند. به این ترتیب، داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما برای اطمینان از رشد و رقابتی ماندن ضروری است. با این حال، هنگام ساخت یک وب سایت، باید جدیدترین و قابل اعتمادترین زبان برنامه نویسی را برای توسعه وب سایت خود پیدا کنید.

یکی از محبوب ترین و قابل اعتمادترین زبان های برنامه نویسی PHP است. زبان های برنامه نویسی به سرعت در حال رشد هستند و هنوز به طور گسترده توسط وب سایت ها در سراسر جهان استفاده می شود. با توجه به آخرین بررسی ها ، PHP توسط 77.8٪ از کل وب سایت های امروزی استفاده می شود. PHP همچنین بخاطر استفاده شدن در بسیاری از وب سایت های محبوب مانند فیس بوک، ویکی پدیا، یاهو و فروشگاه های بزرگ مانند نایک معروف است.

حالا، سوال مهم این است که چرا توسعه دهندگان هنوز از PHP برای توسعه وب استفاده می کنند؟ چرا علیرغم اینکه اولین بار چند دهه پیش منتشر شد، باز هم استفاده می شود؟ به همین دلیل ، این مقاله به برخی از مهم ترین دلایلی می پردازد که چرا PHP هنوز یکی از بهترین انتخاب های زبان برنامه نویسی برای توسعه وب است و مزایای پی اچ پی را با هم بررسی می کنیم.

فهرست مطالب

پی اچ پی چیست؟

PHP که به عنوان پیش پردازشگر Hypertext نیز شناخته می شود، یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که در توسعه وب مورد استفاده قرار می گیرد. اولین بار در سال 1994 توسط راسموس لردورف ساخته شد و سپس در اوایل سال 1995 منتشر شد.

این زبان برنامه نویسی در درجه اول در محتوای وب پویا و تعاملی، وب سایت های تجارت الکترونیک، ردیابی جلسات و پایگاه های داده استفاده می شود. این یکی از اولین زبان های سمت سرور در جامعه برنامه نویسی بود که در HTML تعبیه شد. بنابراین، ادغام صفحات وب بیشتر بدون بارگیری داده های فایل های خارجی در هنگام دسترسی آسان تر می شود.

به همین ترتیب، PHP با چندین پایگاه داده محبوب از جمله MySQL، PostgreSQL، Oracle، Sybase، Informix و Microsoft SQL Server یکپارچه شده است.

چرا PHP هنوز یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی است وبه طور گسترده استفاده می شود؟

این را نمی شود انکار کرد که که PHP امروزه زبان برنامه نویسی خیلی مطلوبی نیست، به خصوص با ظهور آخرین زبان های برنامه نویسی مانند پایتون یا روبی. با این حال، برخلاف تصور همه، PHP هنوز نمرده است و مزایای پی اچ پی غیر قابل انکار است .
در واقع، هنوز هم یکی از پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی در سراسر جهان است. توسعه دهندگان در سراسر جهان هنوزاز مزایای قابل توجه آن که سایر زبان های برنامه نویسی وجود ندارد، استفاده می کنند. در زیر 8 ویژگی برتر استفاده از PHP برای توسعه وب آورده شده است.
کسب‌وکارها همواره به تغییرات نیاز دارند چه برای شرکت در حال توسعه شما چه برای سرمایه‌گذاری‌ها و اهداف جدید. یک وب سایت یا برنامه موفق باید به طور یکپارچه و کارآمد این نیاز در حال تغییر را برآورده کند. به این ترتیب، مقیاس پذیری باید همیشه در ذهن یک توسعه دهنده باشد. توسعه دهنده و برنامه نویس باید وب سایتی مقیاس پذیر و انعطاف پذیر ایجاد کنند که بتواند افزایش یا کاهش یک برنامه را بدون ایجاد اختلال برای کاربران نهایی مدیریت کند.

  1. رایگان و متن باز است

   یکی از مزایای پی اچ پی این است که PHP متن باز است و در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی، PHP برای استفاده نیازی به هاست و مجوزهای پولی ندارد. هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد. مهم تر از آن این که ، بیشتر CSMهایی که می‌توانید از PHP استفاده کنید، نیازی به برنامه‌های پرمیوم و پولی ندارند.بنابراین، توسعه دهندگان می توانند از PHP برای توسعه وب رایگان و مستندات آن استفاده کنند!

  2. با بسیاری از CMS ها به خوبی کار می کند

   توسعه یک وب سایت همیشه یک فرآیند مداوم و مستمر است. اینطور نیست که شما آن را بسازید و بعد رها کنید. اگر می‌خواهید در کسب‌وکارتان از رقبا پیشی بگیرد، همیشه نیاز به مدیریت، به‌روزرسانی و ویرایش محتوا و مطالب و خود وبسیایتتان است .
   متخصصان سئو، و مدیر محتوا دیر یا زود مجبورند وب سایت مورد نظررا به روز کنند. با این حال، همه افراد مهارت‌ها یا دانش فنی و تخصصی برای مدیریت یک کد یا کد نویسی را ندارند. به همین ترتیب، استفاده از CMS در توسعه وب حیاتی است.

   خوشبختانه PHP با سیستم های مدیریت محتوای مختلف مانند وردپرس به خوبی کار می کند. این زبان برنامه نویسی با بالاترین CMS در شبکه جهانی وب، از جمله Magento، Drupal، Shopify، Joomla و CMS های دیگر که توسط یک فریمورک هایی مبتنی بر PHP پشتیبانی می شوند، سازگار است وهمین مزایا باعث شده PHP یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی وب باشد.

  3. . و از آنجایی که PHP با CMS به خوبی کار می کند، حتی می توانید از PHP برای توسعه وب استفاده کنید و یک وب سایت سفارشی ایجاد کنید که توسط CMS قابل پیاده سازی نیست.

  4. سازگار با چندین سیستم عامل و پلت فرم

   هنگام ساخت یک وب سایت یا برنامه وب، توسعه دهندگان باید اطمینان حاصل کنند که می تواند نیاز و دسترسی انواع مختلف مشتریان و دستگاه های آنها را تامین کند.
   اطمینان از سازگاری وب سایت شما با مرورگرها، سیستم عامل ها، دستگاه ها و پلتفرم های مختلف ضروری است. به همین دلیل، شما PHP را میتوانید برای توسعه وب خود انتخاب کنید زیرا با سیستم عامل های مختلف از جمله ویندوز، لینوکس، سیستم عامل مک و غیره سازگاری دارد. علاوه بر این، رابط زبان برنامه نویسی برای ارتباط با سرورهای MySQL و Apache عالی است. بنابراین، تمام سیستم عامل های اصلی موجود در پلتفرم های مختلف را پوشش می دهد.
   به همین ترتیب، PHP یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی وب برای ایجاد برنامه های کاربردی وب چند پلتفرمی نیز عالی است. می‌توانید برنامه‌های وبی بسازید که هم در دسک‌تاپ و هم در تلفن همراه قابل استفاده باشند و توسعه وب را راحت و بدون دردسر کنید.

  5. بسیار مقیاس پذیر

   PHP بیش از دو دهه است که توسط توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه های کاربردی وب انعطاف پذیر استفاده می شود. بسیار مقیاس پذیر است و ساخت صفحات وب پویا آسان است. مهم نیست که شما در کدام مرحله از توسعه نرم افزار هستید، می توانید کد خود را در هر زمان با PHP تغییر دهید. برنامه نویسان نیازی به بازنویسی مجدد کد یا تابع دستوری ندارند.
   علاوه بر این، زبان برنامه نویسی می تواند بارهای ترافیکی بالا را مدیریت کند و چندین درخواست را به طور همزمان مدیریت کند.

  6. اتصال راحت و منعطف به پایگاه داده

   همراه با فناوری، داده ها به یک ضرورت در زندگی ما تبدیل شده اند . جهان، تصمیم و بازار ما را اداره می کند. جهان کم کم به جامعه داده محور تبدیل می شود. به این ترتیب، پایگاه های داده در حال تبدیل شدن به بخش بزرگی از توسعه وب هستند.
   این روزها پایگاه داده حیاتی ترین بخش هر وب سایت است زیرا تمام اطلاعات مربوط به کسب و کار شما، محصولات و اطلاعات مشتریان را ذخیره می کند. جایی است که بیشتر داده های محرمانه مانند آدرس ها ، رمز های تجاری و موارد دیگر را در خود جای می دهید.
    بنابراین، هنگام توسعه یک وب سایت، باید اطمینان حاصل کنید که از یک زبان برنامه نویسی سازگار و ادغام با پایگاه های داده استفاده می کنید.
   خوشبختانه،PHP یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی وب برای توسعه وب که اتصال وب سایت شما به تقریباً هر نوع پایگاه داده ای را آسان می کند و این یکی از مهمترین مزایای پی اچ پی است. این به توسعه دهندگان آزادی عمل بیشتری می دهد تا متناسب با برنامه ، از پایگاه داده مورد نیاز خود استفاده کنند.

  7. سریع و ایمن

   یک وب سایت در واقع نشان دهنده و معرفی کننده یا بهتر بگوییم خود شرکت است و یک صفحه وب ایمن نشده می تواند مشکلات بسیاری ایجاد کند.هرچه درباره اهمیت امنیت یک وب سایت گفته شود باز هم کم است. داده ها و اطلاعات شرکت همواره در معرض خطر بوده و ممکن است منجر به زیان های مالی برای خود شرکت ،مشتریان و نارضایتی آنها شود.
   اگرچه بسیاری بر این باورند که زبان های متن باز در برابر حمله آسیب پذیر هستند، PHP دارای ویژگی های امنیتی داخلی متفاوتی است که از وب سایت در برابر تهدیدات محافظت می کند. علاوه بر این، زبان برنامه نویسی از جامعه پشتیبان قابل توجهی برای ایجاد ابزارهای توسعه وب، فریمورک ها و بهترین شیوه ها برخوردار است که به رفع آسیب پذیری ها و افزایش حفاظت کمک می کند.

  8. سال هاست که مورد استفاده و تست قرار گرفته است

   یکی از مزایای مهم استفاده از  پی اچ پی بهترین زبان برنامه نویسی وب برای توسعه وب این است که زبان برنامه نویسی ای است که  برای چندین دهه وجود داشته است. برای چالش های بسیاری بصورت واقعی آزمایش شده است. بسیاری از اشکالات قبلی پیدا و رفع شده اند که این  زبان را قابل اعتماد بسیاری از توسعه دهندگان می کند.
   همچنین تعداد آموزش، پرسش‌های متداول، نکات و دستورالعمل‌های خیلی زیادی برای توسعه‌دهندگان تازه کار PHP وجود دارد که جامعه PHP  آن ها را فراهم نموده اند.همچنین تعداد آموزش، پرسش‌های متداول، نکات و دستورالعمل‌های خیلی زیادی برای توسعه‌دهندگان تازه کار PHP وجود دارد که جامعه PHP آن ها را فراهم نموده اند.

  9. منابع فراوان

   یکی دیگر از مزایای پی اچ پی وجود منابع فراوان برای آن است .همانطور که قبلا ذکر شد، PHP یک جامعه وفادار از توسعه دهندگان دارد که منابع، ابزارها و برخی از بهترین فریم ورک های PHP را برای استفاده همه در طول سال ها ایجاد کرده اند. بخاطر همین ، یکی دیگر از مزایای استفاده از PHP برای توسعه وب این است که منابع و ابزارهای زیادی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. 

   برای توسعه دهندگان PHP جدید و کهنه کار که می خواهند قابلیت های خاصی را به وب سایت خود اضافه کنند اما نمی دانند از کجا شروع کنند مفید است.

  10. علاوه بر این، این منابع شامل راه های جدیدی برای یافتن راه حل مسائل و نیاز های جدید در توسعه وب می شود. بسیاری از انجمن ها و وب سایت های PHP اقیانوسی از منابع را ارائه می دهند که تقریباً همه انواع موضوعات مرتبط با PHP را پوشش می دهد و دیگر نیازی نیست نگران مواجه شدن با یک مشکل و پیدا نکردن راه حل آن در PHP باشید.

مزایای پی اچ پی

PHP اینجاست که بماند

با توجه به پتانسیل ها و مزایای PHP که در بالا ذکر شد، منطقی است که قبول کنیم PHP یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی وب ، زبانی کارآمد است و قادر به مدیریت پروژه های بزرگ و گسترده در عین ارزان بودن و استفاده آسان است. مهم تر اینکه ، PHP یک دسوراتی ساده داشته و بسیار مقیاس پذیر است، برای سازمان های بزرگ و استفاده های تجاری عالی است.

و در حالی که بسیاری بر این باورند که این زبان دیگر قدیمی شده است، این مقاله نشان می دهد که هنوز هم بسیار عالی و کمک کننده است و به طور مداوم در طول سال ها در حال تکامل است. سادگی و دقت آن زبان باعث شده که توسعه دهندگان بسیاری از PHP برای ساخت وب سایت های خود استفاده کنند. توسعه دهندگان هنوز هم می توانند PHP را برای توسعه وب بیاموزند و این زبان قطعا سالها خواهد ماند.

منابع :

flexisourceit

 

شما همچنین می توانید درباره لاراول بهترین فریمورک پی اچ پی  مقاله ده دلیل برای اینکه چرا لاراول بهترین فریمورک پی اچ پی است را مطالعه بفرمایید

در هر حال ، اگر سازمان شرکت یا فردی هستید که به دنبال توسعه دهندگان ماهر برای ایجاد وب سایت شما با استفاده از PHP و قوی ترین فریمورک های آن از قبیل لاراول هستید، توسعه دهندگان شهر در خدمت شما بوده می تواند به شما در این راستا شما را یاری کند. Citydevelopers خدمات بسیار مختلفی را در زمینه فناوری اطلاعات، ساخت وب سایت ،وب اپلیکیشن ،اتوماسیون های اداری، ایجاد اپلیکیشن های مختلف موبایل برای امور اداری، شرکتی و شخصی طراحی و پیاده سازی می نماید. همین حالا با متخصصان ما در ارتباط باشید

×

پشتیبانی گروه توسعه دهندگان شهر

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟